ENG

EST

RUS

LAT

LIT


Uudised

10 / 01 / 2010

Ole konkurentidest kaks sammu ees, säästes ettevõttele raha ja aega!


Tehes täna kulutuse, säästad homme aega ja raha ning ülehomme oled oma konkurentidest juba kaks sammu ees. Kuidas see võimalik on? Väga lihtsalt, kui kasutad sellist tänapäeva tehnoloogilist võimalust, nagu seda on videokonverents. Virtuaalne suhtlus läbi elava pildi ja heli annab koosistumisele peaaegu sama mõõtme nagu tegelik kohtumine. Seega tekib küsimus, milleks sõita iganädalaste rutiinsete koosolekute pidamiseks näiteks peakontorisse, kui needsamad koosolekud saab muuta virtuaalseks ilma oma kontorist väljumata.

Tavapäraselt on  koosoleku korraldamist vaja pikalt ette planeerida, kuna see ja kohalesõit võib võtta kauem aega kui ühe päeva. Tuleb osta lennu-, laeva- või rongipiletid või võtta ette autosõit, võib-olla teha kulutusi majutuse peale. Kaotsi läheb tubli osa efektiivset tööaega ja samuti asutuse ressurse.

Virtuaalse koosoleku puhul pole aga muud, kui ette planeerida, millal kõik osapooled saavad oma koosolekuruumi maha istuda  ja nuppu vajutades konverentsi alustada. Tegelikud kulud on ainult koosoleku läbiviimiseks kulutatud aeg ja seadme rendi kuutasu või seadme ostuhinna amortisatsioon, mis on jaotatud näiteks kolmeaastase perioodi peale. Kahe kontori videokonverentsiseadmete hind on  välja ostes 107 800.- EEK+km  või  neid rentides umbes 3400.-EEK+km kuus. Kui näiteks vaid kaks inimest korra nädalas Tallinnast Tartusse kolmetunnilisele  koosolekule sõidavad, siis kulub selleks ainuüksi miinimumpalga juures koos kütusekuluga 4075 EEK. Videokonverentsi puhul hoitaks lisaks muudele kulutustele iga nädal kokku 10 tundi kasulikku tööaega. Selle lihtsa näite põhjal pole raske järeldada, et videokonverents hakkab juba esimesest kuust alates ettevõttele raha ja aega säästma.

Pakutav pildi- ja helikvaliteet on kallimatel seadmetel Full HD. Stereoheli on kõikidel seadmetel juba tavastandard. Arvutipildi edastamine toimub samuti vastavalt seadmele Full HD 1080p või 1024x768 resolutsioonis.

Videokonverentsi tarkvaralisi lahendusi on nii töökohale sülearvutisse kui riistvaralisi koosolekuruumi või koguni suurde auditooriumisse, kus on 100 ja enam kuulajat. Erinevaid otsapunkte võib olla kahest sadadeni, mis on vaja omavahel suhtlema panna. Lisaks sellele saab lahendusi täiendada:

  • salvestusseadmetega, mis võimaldavad näiteks koolituse hilisemat korduvat vaatamist,
  • kalender- ja broneerimissüsteemidega, kui ettevõttes on kasutusel kümneid videokonverentsiseadmeid,
  • otse internetti striimimisvõimalusega, mis võimaldab koolitusest osa saada tavalise sülearvutiga üle internetilehitseja,
  • erinevate seadmete (analogtelefon, GSM, IP telefon, kõne- ja videokonverentsiseade) ühte seanssi sidumisega.

Videokonverentsi läbiviimiseks on loomulikult vaja internetiühendust ja LCD ekraani või projektorit pildi näitamiseks.

Videokonverentsil on mugav ette võtta näiteks müügiplaan ja seda vastaspoolega ühel ajal koos täiendada või õppeloengul kuvada lisamaterjale. Tervishoiualasel konverentsil saab küsida nõu oma ala spetsialistidelt, samal ajal vaadates röntgenipilti või muid andmeid haige kohta.

Videokonverentsi saab kasutada koosolekute ja kaugõppe läbiviimisel, personali koolitamisel, välisesinejate kaasamiseks seminaridel ja kaugtöökohtade rakendamisel. Lähetuses olles saab kontoriga ühendust pidada sülearvutis oleva tarkvarakliendi kaudu, selleks on vaja veebikaamerat ja mikrofoni. Poolas kasutatakse videokonverentsiseadmeid  ka vaegkuuljate kuulmisaparaatide häälestamisel, mis teeb äärealal elavale inimesele teenuse mugavaks ja kättesaadavaks. Samuti viiakse seal läbi arstitundengitele kõrvaoperatsioonide koolitusi, näidates operatsioonisaalis toimuvat HD kvaliteedis. Lähis-Idas saavad USA ajateenijad oma lähedastega kodus suhelda videokonverentsi kaudu.

Videokonverentsid aitavad optimeerida tööaega, tuua kauged inimesed endale lähemale või siis muuta suhtlust üle pika vahemaa lihtsaks ja  inimlikumaks.

Jaak Ruusmaa
SKARCON OÜ - Ärlahendused