ENG

EST

RUS

LAT

LIT


Uudised

01 / 02 / 2010

Skarcon ja Eur Invest Group tõid Eestisse Iraagi riigi delegatsioni


Skarcon meeskonnal oli au osaleda Eur Invest Group projektis, mille raames toodi Eestisse Iraagi riigi delegatsion, kellele tutvustati Eesti kui ühe juhtiva E-riigi saavutusi.

Pildil: Raid Jahid Fahmi, Kristjan Kotkas, Jaak Ruusmaa, Peeter Kirtsi

 

21.–26. jaanuaril 2010 külastas Eestit Iraagi teadus- ja tehnoloogiaminister, teda saatsid Iraagi e-riiki koordineeriva ametiasutuse esindajad. Teadus- ja tehnoloogiaminister hr. Raid Jahid Fahmi avaldas Eesti ettevõttele Eur Invest Group tänu Iraagi delegatsiooni sooja vastuvõtu eest. Eur Invest Group korraldas Iraagi külalistele Eesti ametkondades ja ettevõtetes ringkäigu, et tutvustada e-riigi saavutusi ja erinevaid võimalusi.


Iraagi teadus- ja tehnoloogiaminister hr. Fahmi kohtus Eesti majandus- ja kommunikatsiooniministeriumi esindajatega eesotsas minister Juhan Partsiga. Kohtumise raames andis minister Fahmi ülevaate Iraagi riigi nägemusest valitsuse IT-struktuuride ja e-riigi arendamisel. Arutati ka võimalust eksportida Iraaki Eesti kogemusi ning siin kasutusel olevaid ja toimivaid maailmatasemel lahendusi, et kiirendada Iraagis e-riigi projekti käivitamist.


Iraagi delegatsioon oli pärast Eesti e-riigi alaste saavutustega tutvumist veendunud, et Eesti on õige koht e-riiki puudutava teabe hankimisel. Pooled leppisid kokku kontaktide edendamises ja jätkuva koostöö arendamises kahe riigi vahel, mille kohta koostatakse asjakohane koostöömemorandum.

 

 

Jaak Ruusmaa
Skarcon OÜ